KAPPAHL: Sustainable DenimW mojej szafie brakowało dżinsów o długości 7/8. Jestem niską osobą i miałam wrażenie, że znalezienie nie za długich graniczy z cudem. Na dokładnie takie jak chciałam trafiłam w KaapAhl, który wprowadził kolekcję sustainable denim zainspirowaną obecnym trendem globalizacyjnym. 
Zachęcam Was do sprawdzenia najnowszej kolekcji marki. Jest ona uszyta z bawełny hodowanej w bardziej zrównoważony sposób, bo wykorzystującej w produkcji o 40% mniej wody. 
Kolekcja obejmuje wiele modeli dżinsów w najmodniejszych krojach oraz kolorach. Znajdą się także topy, bluzki i koszule.


Jak marka produkuje zrównoważony dżins i co to wszystko oznacza?

1. Oszczędność wody dzięki zrównoważonym wyborom.
Woda jest niezbędna do życia. Właśnie z tego powodu tak ważna jest jej oszczędność podczas produkcji i noszenia dżinsów. Dokonując zrównoważonych wyborów możesz wspólnie oszczędzić wodę na każdym etapie życia dżinsów. 

2. Lepsza bawełna.
KaapAhl jest członkiem Better Cotton Initiative (BCI). W ten sposób wspiera bardziej zrównoważony sposób uprawy bawełny na świecie. Ci, którzy uprawiają Better Cotton szkoleni są, jak efektywnie korzystać z wody, pestycydów oraz sztucznych nawozów.

3. Lepsza produkcja.
Dzięki lepszym procesom produkcyjnym oszczędzamy ok. 48% wody, 30 % energii oraz używamy zdecydowanie mniej chemikaliów. 

4. Rzadsze pranie. 
Możesz zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko naturalnie, piorąc dżinsy rzadziej, a zamiast tego częściej je wietrząc. Jeśli jednak zdecydujesz się na pranie, wybieraj niższą temperaturę. W ten sposób oszczędzasz wodę i energię. Unikaj także suszenia w suszarce mechanicznej.

5. Odzyskiwanie. 
Przedłuż życie dżinsom. Jeśli nie potrzebujesz konkretnej pary spodni - oddaj ją do pojemników w sklepach KaapAhl. W ten sposób zmniejszamy całkowitą światową produkcję dżinsów oraz oszczędzamy wodę. 

Banalne, prawda? Kolekcja sustainable denim dostępna jest w sklepach KaapAhl od lutego 2017.

spodnie/jeans - KAPPAHL (HERE)
bluzka/blouse - KAPPAHL (HERE)
marynarka/jacket - KAPPAHL (HERE)
torebka/bag - YSL
buty/shoes - &OTHER STORIES
okulary/sunglasses - RAYBAN 
kolczyki/earrings - W.KRUK 

<b></b>
INSTAGRAM