polish designerS: M. KAMIŃSKAMonika Kamińska to niesamowita osoba i projektantka. Cieszę się, że miałam okazję poznać ją osobiście i porozmawiać o modzie. Pokazując mi swój "mały świat" zdałam sobie sprawę, że jest to kobieta z wielką pasją i zaangażowaniem. Miałam możliwość zobaczenia ponad tysiąc (naprawdę nie przesadzam!) próbek materiałów oraz dodatków m.in guzików. Monika przykłada niesamowitą uwagę do detali oraz jakości wykończenia. Nie ma szans na pomyłkę, wszystko musi być perfekcyjne. Jej klientki wychodzą z pracowni z szerokim uśmiechem, bo wiedzą, że projektantka stworzy dla nich idealną kreację.

Szycie na miarę to opcja nie tylko dla mnie (jestem bardzo niską i drobną osobą), ale dla wszystkich kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo, dla kobiet, które potrafią docenić najwyższą jakość oraz idealnie dobrane ubranie (może to być sukienka, garnitur, koszula). Monika jest w stanie wyczarować wszystko. Skupia się głównie na ubraniach klasycznych, eleganckich, wymaganych w biznesowej etykiecie. 

Wszystkie jej ubrania w sklepie wykonane są z luksusowych, całkowicie naturalnych tkanin. Każdą pracę nad kolekcją Monika rozpoczyna od wizyty w renomowanych włoskich oraz angielskich tkalniach (wiecie, że Monika zaopatruje się w Huddersfield - tej samej tkalni, z której usług korzysta PRADA?). 

Jakość. Klasa. Ponadczasowość. Te trzy cechy definiują Monikę Kamińską.

PS: Huddersfield to nieprzypadkowe miasto. Jest tam dużo tkalni ponieważ ten rejon Anglii słynie z ponadprzeciętnych opadów, nawet jak na Wyspy. Wilgoć w połączeniu z wodą tworzy świetne warunki do wykańczania tkanin, w taki sposób, żeby były przyjemne w dotyku.

 garnitur/suit - MONIKA KAMIŃSKA (HERE)
szalik wełniany/scarf - MONIKA KAMIŃSKA (HERE)
bluza/sweatshirt - ZARA
top - H&M
buty/shoes - ZARA
okulary/sunglasses - RAYBAN   

<b></b>
INSTAGRAM