BOOks: GARANCE Doré


Bywamy próżni i często oceniamy ludzi oraz wszystko, co nas otacza po okładce. Love x Style x Life to właśnie taka okładka, po zobaczeniu której poczujesz potrzebę przyjrzenia się jej bliżej. Jest w delikatnym pastelowym kolorze z piękną czcionką, która nadaje eleganckiego i wyrafinowanego stylu. Tak, to jest ta okładka, która mówi "Kup mnie!" lub... "Będę świetnie wyglądać na twojej półce".

Idealnie jest wtedy, gdy po otwarciu książki nie ma rozczarowania, kiedy atrakcyjna okładka idzie w parze z treścią. Garance Doré nie zawodzi! Jest dowcipna i rzeczowa. Ujmuje swoim życiem na które składają się te lepsze i gorsze chwile. Dowiadujemy się, że była zakochana w Rock and Rollu, była także bankrutem i jak to sama określiła "sięgnęła dna". W książce nie brakuje również wątków miłosnych (Wiecie że była ze Scott'em Schuman'em, autorem bloga The Sartorialist?).

W tym wszystkim jest szczera i autentyczna i za to można ją polubić. Oczywiście pojawia się także moda i styl. Czasem ironicznie, czasem dosadnie, często z dystansem autorka przedstawia różne aspekty życia. Jeśli zastanawiasz się jaka etykieta obowiązuje podczas Fashion Weeku to koniecznie musisz poznać punkt widzenia Garance! Jest niesamowita... 

Moją ulubioną częścią książki (oprócz pięknych zdjęć oraz ciekawych i zabawnych historii) są mini wywiady z różnymi postaciami wplecione w różne części książki. Jedną z tych osób jest Emmanule Alt, według której "kobiecość nie jest w żaden sposób związana z noszeniem sukienek czy spódnic [...]. Możesz być niesamowicie kobieca w spodniach". I jak tu się z nią nie zgodzić? 

Chwilę dłużej zatrzymuję się także przy Diane von Furstenberg "[...] Najważniejsza opinia to twoja własna. Najważniejszy związek w twoim życiu to ten z sobą samą. Jeśli go masz, wszystkie inne związki są korzyścią, a nie koniecznością". 

Nie bez powodu Garance Doré nazywana jest przez New York Timesa strażniczką wszelkiego stylu. Ma to "coś", co sprawia, że masz ochotę poznać ją bliżej i zaprzyjaźnić się. Chcesz brać z niej przykład, uporządkować swoją garderobę, a może nawet i życie.

Musicie ją poznać! Musicie poznać Love x Style x Life i Garance Doré. W księgarni internetowej Wydawnictwa Znak TUTAJ czeka rabat 35% (wystarczy wpisać hasło „StyleOn"). Rabat obowiązuję nie tylko na tą jedną pozycję. Gorąco polecam!

<b></b>
INSTAGRAM