STREET STYLE: BLACK TURBAN


Jestem sobie w Mediolanie (jeśli śledzicie mojego IG to na pewno o tym wiecie), ale zdjęcia w tym poście zrobione były w Warszawie.
Staram się bardzo regularnie wrzucać wpisy i zazwyczaj chcę także, aby na blogu pojawiało się inne tło. Myślałam, że pomysły szybko się skończą, ale za każdym razem, kiedy wybieram się na miasto wpada mi coś ciekawego w oko. 

Obiecana kolejna stylizacja z turbanem w roli głównej. Zestaw bardzo prosty, ale za sprawą dodatków (często to powtarzam, ale taka jest prawda) nawet zwykły, czarny zestaw może wyglądać wyjątkowo.

English version:
I'm currently in Milan (if you're following my IG, you already know it), but today's photos were taken in Warsaw. Running a blog is all about coherence and consequence. I'm trying to post my looks on regular basis and I always look for a different background. At first I though I would run out of ideas really quickly, but every time I'm somewhere downtown the city unveils it's beauty anew. Some time ago I promised you another look with my turban. It's really simple, however, as I keep saying it on and on... and on - even the simplest look can become really 'something' due to accessories you use.


marynarka/jacket - NEW LOOK (similar HERE, HERE, HERE, HERE or HERE, HERE)
top - COS (similar HERE, HERE, HERE or HERE
spodnie/jeans - River Island (similar HERE, HERE, HERE or HERE, HERE)
turban - Stradivarius
torebka/bag - YSL (HERE, HERE, HERE, HERE, or HERE)
pierścionki/ring - NOMINATION (HERE & HERE)
okulary/sunglasses - RAYBAN (HERE)

<b></b>
INSTAGRAM